СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУУКРАЇНСЬКИХПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУСІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО МАШИНОБУДУВАННЯ ТА ОСНОВНІ ПЕРЕШКОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЇХ МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
Анотація
На фоні інтеграції до європейського ринку питання підвищення конкурентоспроможності гостро стоїть для всіх галузей українського господарства. У даній статті проаналізовано сучасні тенденції розвитку українських сільгоспмашинобудівних підприємств та основні проблеми, що не дозволяють розвивати їх конкурентоспроможність у повній мірі. Теоретична база західних та вітчизняних науковців щодо питань конкурентоспроможності наявна, однак цього недостатньо, аби охарактеризувати дане поняття в рамках специфічної галузі машинобудування. В процесі вивчення матеріалу було порівняно обсяги виробництва України та європейських країн. Виявлено, що в переважній більшості українські підприємства сільськогосподарського машинобудування мають низьку конкурентоспроможність, що спричинено неефективним веденням їх фінансово-господарської діяльності та низькою якістю продукції. Авторами також було виявлено та розкрито сутність чинників, які гальмують розвиток даної галузі в Україні та перешкоджають її розвитку на міжнародному ринку. Дані перешкоди є в основному загальними для більшості країн-виробників сільськогосподарської техніки, які стикаються з потужними західними конкурентами. Тому існує необхідність чітко визначити проблематику функціонування середніх підприємств у даній галузі.
Посилання
The Agricultural Machinery Market Perspectives 2017 / CEMA report, 2016. – [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://cemaagri.org/sites/default/files/publications/Th%20AgMachinery%20Market%20and%20IndustryEurope0FINAL%20(1).pdf
Бельтюков Є.А. Конкурента стратегія підприємства: сутність та формування на основі оцінки рівня конкурентоспроможності / Є.А.Бельтюков, Л.А. Некрасов. // Економіка: реалії часу. – 2014. – С. 6–13.
Вусик О.А. Що купують в аграріїв онлайн - дослідження Allbiz [Електронний ресурс] / О.А. Вусик // Agravery. – 2016. – №14. – С. 149-153. – Режим доступу до журн.: http://agravery.com/uk/posts/show/so-kupuut-v-agrariiv-onlajn-doslidzenna-allbiz
Горбаль Н.І. Стратегія конкурентоспроможності в системі управління підприємством [Електронний ресурс] / Н.І. Горбаль, О.Є. Шандрівська, Л.І. Сопільник // Управління конкурентоспроможністю підприємства. – 2009. – №3. – С. 169-174. – Режим доступу до журн.: http://vlp.com.ua/files/special/24.pdf.
Кузьмін О.Є. Конкурентоспроможність підприємства: діагностика та планування: монографія [Електронний ресурс] / О.Є. Кузьмін. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2011. – 180 с. – Режим доступу: http://elar.nung.edu.ua/bitstream/123456789/5021/1/2496.pdf
Офіційний сайт AgroPravda [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://agropravda.com/.
Офіційний сайт Comité Européen des groupements de constructeurs du machinisme agricole [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.cema-agri.org.
Хоменко Я.В. Фактори конкурентоспроможності підприємств металургійної галузі в умовах глобалізації / Я.В. Хоменко, О.С. Резнікова. // Академічний огляд. – 2013. – №2. – С.18-22.
Ямпольский Л.О. Агротехнічне оснащення в умовах ринкових перетворень XXI ст.: монографія // за ред. О.М. Швеченко. – Одеса: Атлант, 2014. – 370 с.